چگونه افکار منفی را کنترل کنیم؟

ذهن انسان همانند کامپیوتر عمل می کند ( البته صحیح تر اینه که کامپیوتر رو از رو ذهن انسان شبیه سازی کردن) و ممکن است که فایل های مختلفی باز شود که نیازی به آنها نیست و یا حتی مانند ویروس نقش مخربی را برای ما بازی کنند و کل حافظه یا بخشی از توانائی های ما را مختل کنند !!!

در مورد کامپیوتر موضوع خیلی ساده تر است و ما می توانیم برنامه های اضافی و یا حتی مزاحم را راحت از بین ببریم یا با بستن یک پنجره از شر آن خلاص شویم ولی در مورد ذهن این طور نیست !!!

خیلی اوقات ذهن ما نیاز به برنامه ریزی جدید دارد و خیلی از افکار ما ممکن است برای خود و دیگران مخرب باشد؛ یکی از روش های خلاصی از دست افکار منفی برنامه ریزی ذهن با افکار مثبت می باشد، تا جائی که به مرور زمان افکار مثبت در ذهن ما نقش قوی و تعیین کننده تری را ایفا کنند؛ البته یادمان باشد که:

۱- برای این کار باید هدف و راه درست را خوب بشناسیم !!!

۲- با ایمان کامل در مسیر آن گام برداریم !!!

۳- هر روز و هر لحظه تمرکز بیشتری روی افکار مثبتمان داشته باشیم و به آن انرژی دهیم. ( یعنی به جای خلاصی از افکار منفی و فکر کردن به آنها که در واقع انرژی زیادی از ما می گیرد، به افکار مثبت بیاندیشیم).

۴- باید توجه داشت که این افکار مثبت لااقل به اندازه سن ما، با ما بوده و باور ما را شکل داده است؛ پس برای افکار مثبت هم باید زمان را در نظر گرفت؛ تا جایی که همانند نفس کشیدن با هر فکری یا عملی روی خوب سکه را ببینیم یا به عبارتی به تمامی مسائل پیرامون به دیده مثبت و پیام بنگریم نه یک آوار !!!

۵- و از همه مهمتر در راهمان استوار و ثابت قدم باشیم و برای رسیدن به خواستمان باید مستمر اقدام کنیم.

اهمیت افکار انسان:
افکار انسان اهمیت بسزایی در زندگی او خواهد داشت؛ در واقع همانگونه که قدرت تفکر با وجود منحصر به فرد خود در انسان، انسان را از سایر موجودات متمایز می‌سازد، تاثیرات عمیقی نیز روی زندگی او خواهد گذاشت؛ بر این اساس چگونگی افکار انسان، چگونه درگیر شدن در افکار خود، چگونگی سازمان دهی آنها و غلبه انواع خاصی از افکار بر ذهن فرد مورد توجه روانشناسان است.
🍃
جهت شرکت در دوره خودشناسی پاکسازی کوانتومی افکار منفی و پاکسازی احساسات کلیک کنید.

 

 چگونه افکار منفی را کنترل کنیم؟

 

از طریق آدرس های زیر تجربیات خود را با ما در میان بگذارید:

آدرس ایستاگرام و تلگرام سایت خودشناسی  :

کانال های دانش معنوی و خودشناسی:

           

کانال های خودشناسی و متافیزیک :

             

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0